вторник, 14 февраля 2017 г.

Реінкарнація Нації на сцені драмтеатру

У День Героїв Небесної сотні на сцені Чернігівського драмтеатру ім. Т. Шевченка глядачам представлять виставу «РеінкарНАЦІЯ Тараса». У ній поєдналися актуальні теми для українського народу: смислова спадщина Тараса Шевченка та події Революції Гідності.

Ця вистава, робота театру-студії «НАШ НОВИЙ ТЕАТР» Прилуцького міського будинку культури, готувалася до відзначення 200-річчя із дня народження Тараса Шевченка. Творчий процес припав на події Революції Гідності, тож не дивно, що інтерпретування літературної спадщини Кобзаря тісно переплітається із настроями та подіями 2014-го. За словами режисера студії Артемія Аніщенка, актори переживали революцію саме на сцені. Це був їхній спосіб висловити свої почуття та громадянську позицію. Адже на той момент акторський склад був досить юний — учні 8–9 класів і студенти, тож не всі могли поїхати на Київський Майдан. Проте старше покоління трупи брало участь у патрулюванні міста та подіях Прилуцького Майдану.

Артемій Аніщенко вбачає тісний зв’язок у прояві народної волі та 200-річчя від дня народження Кобзаря. Адже до цієї дати готувалося багато літературних, музичних, театральних проектів, які були переповнені закодованими посланнями Кобзаря. І саме осмислення та розшифровка цих кодів знайшли відгук в українській свідомості.

У виставі поєднуються найвідоміші твори Тараса Шевченка, зокрема «Катерина», «Кавказ», «Заповіт». Сюжет прямує від індивідуальних, інтимних почуттів до громадянських, загальноукраїнських.

«РеінкарНАЦІЯ Тараса» — це вистава-ритуал, спрямована на те, щоб віддати шану Героям Небесної сотні. 20 лютого відбудуться одразу два покази: один для школярів, інший, вечірній — для дорослої аудиторії. Після завершення вистави можливе обговорення.

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий