вторник, 28 февраля 2017 г.

Новий напрям наступу на права пенсіонерів

Незабаром у працюючих пенсіонерів може з’явитися вибір — або працювати, або отримувати пенсію. Про це нещодавно заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Виявляється, підвищення пенсійного віку, обмеження для пільгових категорій, запровадження обов’язкового страхового стажу недостатньо для збалансування бюджету Пенсійного фонду. Пан Рева, мабуть, хоче зробити це вже сьогодні, попри попередні плани збалансування до 2024 року. Згадав він, що ніде у світі люди не отримують одночасно і зарплату, і пенсію.

М’яко кажучи, це не відповідає дійсності. Наприклад, в автомобільній промисловості США працівник, відпрацювавши 30 років, має право піти на пенсію і працювати далі. Цього добилися профспілки. Щоправда там пенсія виплачується не з солідарної системи.
У нас люди на пенсії працюють не від гарного життя. І якщо вони залишаться без одного з джерел доходу, відразу перейдуть до категорії бідних. До речі, від квітня 2015 року діє 15% податок для працюючих пенсіонерів. А їх понад 2 мільйони.

Пенсійний фонд, можливо, отримає додаткові доходи, але кількість отримувачів субсидій і їхній розмір суттєво зросте. Втім, Рева про це не думає, і недарма один відомий український політик назвав його антисоціальним міністром. Не думає він, а що робити тим, хто відмовиться від пенсії? Адже тепер роботодавці сплачують за працюючих пенсіонерів єдиний соціальний внесок, а якщо вони тимчасово відмовляться від пенсії, сплата ЄСВ буде нонсенсом. І тоді бюджет Пенсійного фонду замість доходів матиме втрати. Не каже нам міністр, як стосуватиметься новація підприємців, особливо спрощенців. Адже ФОПів, які отримують пенсію, сотні тисяч.

Але є тут ще одна цікава історія. Ще з 1 квітня 2015 року закон забороняє суміщати роботу та отримання пенсії так званим спецпенсіонерам, тобто держслужбовцям, колишнім військовим, працівникам силових структур. І народним депутатам. Але останні чомусь обходять закон. Тільки один депутат 8-го скликання обрав пенсію. Інші працюють і отримують пенсію. Таких пенсіонерів лише за віком сьогодні у Верховній Раді — 34. А є ще колишні військові та правоохоронці. Звичайно, перед законом усі рівні, але є рівніші. Тим більше у законі є винятки, наприклад, достатньо бути інвалідом 3 групи. Тож чому депутати-інваліди працюють, а не відпочивають? Нема відповіді.

А ось віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко запевнив: працюючим пенсіонерам нічого не загрожує. Мовляв, Кабмін не планує обмежувати їхні права. «Я переконаний, що працюючим пенсіонерам сьогодні нічого не загрожує. І зараз не настав час, щоб робити вибір: або пенсія, або заробітна плата», — підкреслив Розенко.

Дивно! Нагадує ситуацію з поганим і хорошим слідчим у кіно. Вам так не здається?

Петро ЛАВРОВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий