четверг, 9 февраля 2017 г.

Дитина «згоріла» за ніч: В Україні активізувалася інфекція, що особливо небезпечна для немовлят

Коли у двомісячної донечки раптово піднялася температура, батьки відразу ж звернулися за медичною допомогою. Оглянувши дитину, лікар запідозрив у неї ознаки небезпечного інфекційного ураження. Немовля госпіталізували в реанімацію, але в лікарні крихітна пацієнтка пробула лише ніч і вранці, на жаль, померла. Як з’ясувалося, у дівчинки була менінгококова інфекція, пише газета Експрес.

Нині у Львові з ознаками ураження цим самим збудником у шпиталі ще двоє дітей до року.
«Менінгокок потрапляє до органiзму через слизову оболонку дихальних шляхiв і передається від зараженої людини здоровій через повітря на відстані від півметра, — пояснила Ольга Чудінова, лікар-епідеміолог міськвідділу обласного лабораторного Центру МОЗ. — Характерно, що дорослі люди, які нерідко є носіями бактерії, можуть і не здогадуватися про це, адже одним із перших симптомів у них може бути лише нежить».

«У дорослих людей картина хвороби зовсім інша. Наприклад, майже одночасно з двомісячною дівчинкою і ще двома немовлятами в місті занедужав і 17-річний студент. Юнакові попередньо поставили діагноз ГРВІ, адже початково симптоми про це справді свідчили: температура на рiвнi 37–37,3°, головний біль, першiння та бiль у горлi, нежить. Лише згодом з’явилося характерне геморагiчне висипання, що має яскраво-червоний чи синюватий колiр і форму зірочок.

Щодо немовлят, то в них хвороба може розвиватися надто стрімко й перебігати надто агресивно. У дітей до року часто трапляється блискавична, тяжка форма недуги (менінгококцемія): від різкого підвищення температури, висипань — аж до ураження головного мозку, цілого організму, сильної інтоксикації та загибелі хворого впродовж однієї доби.

Аби захистити дитину від цієї недуги, насамперед, важливо уникати можливого контакту із зараженими людьми. У зимовий сезон, коли менінгокок активізувався, особливо небажано возити дітей у громадському транспорті, відвідувати масові заходи. Не секрет, що поряд зі здоровими там нерідко перебувають і люди з очевидними ознаками застуди, які ігнорують елементарні правила гігієни. Джерелом зараження можуть бути також зовні здорові дорослі бактеріоносії. Ну, а якщо в сім’ї хтось із дорослих нездужає (навіть просто відчуває першiння та бiль у горлi, має нежить), то без захисної маски до дитини їм краще не підходити. А по можливості до повного одужання взагалі з нею не контактувати.

Комментариев нет:

Отправить комментарий