среда, 15 февраля 2017 г.

Швидко та по-діловому: чернігівці тестують шлюб за добу


Зареєструвати шлюб за 24 години в Чернігові можна від 1 лютого. За цей час експрес-реєстрацією скористалися 14 пар. Щоправда, у дев’яти випадках це була стандартна процедура, фіксація цивільного стану в службовому порядку.
За словами Наталі Іванцової, начальника Чернігівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, у молодят були й гості, і можна було скористатися урочистою церемонією, проте пари від цього відмовилися. Рішення були обдумані та не спонтанні, просто необхідно було розписатися швидко та без зайвих офіційних процедур.

Урочистості припали на День Закоханих, коли проект офіційно презентували у міській раді: одразу трьома весіллями. Ще дві церемоній пройшли у палаці Культури. Представляв проект заступник міністра юстиції Павло Мороз. Він зазначив, що «шлюб за добу» стартував успішно – у перших шести містах за три місяці було зареєстровано 44 тисячі шлюбів. Наразі такою можливістю можуть скористатися мешканці 16 міст із Черніговом включно. Павло Мороз наголосив, що подібна інновація не лише спрощує бюрократичну процедуру, а й певним чином запобігає корупції. За його словами, близько 40% молодят користувалися послугою прискореної реєстрації. Вона передбачала наведення вагомих підстав ( довідок про вагітність, тощо) і цілком ймовірно, що у таких випадках мало місце дрібне хабарництво.

А от експрес-розлучень – не буде. Павло Мороз зазначив, що навпаки у міністерстві думають ускладнити цю процедуру. І жартома додав, що ті, хто одружився за добу, взагалі не матимуть права розлучатися.

Вартість «шлюбу за добу» стартує від 980 грн 85 коп. Максимальна ціна (у вихідні після 18:00) – 3 тис. 85 коп. До речі, це одна із найдешевших пропозицій в Україні. Тож цілком імовірно, що кияни будуть їздити до Чернігова, щоб заощадити на узаконенні своїх стосунків.


Розписатися можна у міській раді. Мер не заперечує


У багатьох європейських містах існує практика проводити урочисті церемонії укладання шлюбу у ратушах. Наших читачів давно цікавило, чи можливо розписатися у будівлі міської ради. Міський голова Владислав Атрошенко не заперечує, якщо буде багато охочих. Проте, для цього виділять окремі дні (наприклад, День Закоханих), щоб урочистості не перешкоджали роботі установи.

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий