пятница, 10 февраля 2017 г.

Без радянських традицій

Інститут нацпам’яті оприлюднив проект нового календаря вихідних. Українцям пропонують упорядкувати календар державних вихідних і святкових днів. Проект нового календаря опублікувала прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

Згідно з проектом, визначаються наступні категорії: державні свята (робочі та неробочі), традиційні свята (неробочі), скорботні дні, професійні свята та пам’ятні дати, які є робочими днями.

Спираючись на загальноєвропейську традицію, пропонується відмовитись від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень. Також передбачається скасування міжнародних і всесвітніх свят (8 Березня, 1 Травня та інші).

Крім того, кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 (за умови наявного переносу вихідних може зростати до 20) до 9: замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1–2 травня запровадити в другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день. Вихідний день 9 Травня — День Перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня — День пам’яті та примирення.

Свої пропозиції можна надсилати на електронну пошту Інституту до 1 березня.


Думка з приводу 


Зі святами треба бути обережним


Звичайно, був сенс скасувати колишні свята, пов’язані з комуністичною ідеологією, та державні свята колишнього Радянського Союзу. Їхнє скасування більшість наших громадян і не помітила. З’явилися нові свята, що відображають нашу історію.

Але День Перемоги — це й українське свято, адже наша країна заплатила за перемогу десятьма мільйонами життів своїх громадян. Та й народ наш воював не за Сталіна, а за власну країну. Недарма саме завдяки цій перемозі наша Україна ще в 1945 році стала членом ООН. Це, безумовно, державне свято, а щодо того, бути йому робочим чи вихідним днем, справа інша.
8 Березня стало вихідним у 1966 році. А з 1975 р. ООН почала проводити Міжнародний жіночий день. Я не знаю, якою ідеологією керувалися при цьому, але жінки, мабуть, не уявляють, що такого свята може не бути.

1 Травня давно вже не свято міжнародної солідарності трудящих. Цей день є неробочим у Франції, Італії, а в Німеччині це державне свято Maifeiertag, що в перекладі означає «майське свято». Є таке свято і в США — «День праці», але у вересні.

Петро ЛАВРОВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий