среда, 1 февраля 2017 г.

«Лютий — бородатий!»

Таку назву має акція, що 1 лютого вперше в Україні стартувала в Чернігівському обласному онкодиспансері.

Її мета — привернути увагу суспільства до здоров’я чоловіків, адже вони в порівнянні з жінками у два рази частіше хворіють на онкологічні захворювання, причому дуже часто рак у них діагностують уже далеко не на початковій стадії.

На першому місці серед чоловічих патологій — рак передміхурової залози, на другому — рак легенів, який складає 20% від загальної кількості чоловічих онкологій. Основна причина: невчасна діагностика (чоловіки не вважають за потрібне проходити профілактичні обстеження), шкідливі звички, нездоровий спосіб життя.

Протягом місяця спеціалісти онкодиспансеру та волонтери роздаватимуть чоловікам флаєри із запрошенням пройти обстеження, читатимуть лекції, як піклуватися про своє здоров’я. Головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб нагадав, що для того, аби діагностувати рак легенів на ранній стадії, іноді достатньо пройти звичайне флюорографічне обстеження, а для встановлення діагнозу раку передміхурової залози — здати кров на визначення простат-специфічного антигену.

Минулого року онкодиспансер приєднався до міжнародної акції «Вусатий листопад», яка проводиться в багатьох країнах світу з 2004 року, а цьогоріч вирішили запровадити свій, адаптований до наших реалій, варіант акції.

Паралельно з акцією, що спрямована на захист здоров’я чоловіків, в онкдиспансері до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями 4 лютого стартує і «жіноча» акція. «Плануємо залучити поліцейських, які роздаватимуть жінкам кольорові кульки й роздаткові матеріали та нагадуватимуть про необхідність своєчасного звернення до лікарів», — каже Валерій Зуб.

Олена БЕРЕЗКІНА


Комментариев нет:

Отправить комментарий