среда, 15 февраля 2017 г.

«Зимова казка» Ани Стефанович

Свій перший концертний виступ у Чернігові молода сербська піаністка та співачка Ана Стефанович присвятила пам’яті своєї бабусі.
Саме в приміщенні Чернігівського обласного художнього музею, де в рамках проекту «Музичні зустрічі в музеї» відбувався концерт «Зимова казка», знаходилася середня школа № 2, у якій довгий час працювала вчителем математики Олександра Іованович, бабуся Ани, яка нещодавно пішла з життя. Там навчалася і її мама Діана Іованович — нині відома сербська піаністка і викладач.

Ана народилася в Сербії в родині творчо обдарованих людей. Музика наповнювала її життя з дитинства. Та найдорожчі спогади 22-річної дівчини пов’язані нашим містом. Саме тут вона проводила з бабусею свої щасливі години.

Батько Ани — відомий у 80-ті роки сербський співак Бобо Стефанович. Мама Ани Діана Іованович виїхала до Сербії лише в 1992 році. Потягло до батьківщини. Її батько — військовий, був проректором Чернігівського льотного училища, за національністю серб. Пані Діана згадує, що поїхала до колишньої Югославії в найскладніші часи, коли всі виїжджали з країни. Війна, бомбардування, етнічні непорозуміння. Було складно, але вона ні на хвилину не полишила музику, виступала в холодних залах, лікувала душі людей музикою. Грала Рахманінова, Шамо, Чайковського.

Зустріла своє кохання, народила донечку. Далеко від рідної домівки постійно згадувала Чернігівську музичну школу, улюблену вчительку Ірину Степаненко, із якою зробила перші кроки у світ музики.

Ана перейняла найкращі риси батьків. Талановита, наполеглива, цілеспрямована. Музикою почала займатися з 5 років. Екстерном закінчила школу і вже в 15 років стала студенткою музичної академії. Дуже хотіла бути схожою на матусю і грати, як вона. Зараз вони дуже часто виступають разом. Довго Ана не могла визначитися з напрямком музики, пробувала себе як вокалістка. Стала лауреатом багатьох фортепіанних і вокальних конкурсів. Ана співає багатьма мовами, у тому числі й українською.

Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий