среда, 1 февраля 2017 г.

Новітні технології в медицині

У Чернігівському онкодиспансері широко впроваджуються лапароскопічні операції, зокрема на органах жіночої статевої системи та шлунково-кишкового тракту. Про це заявив головний лікар закладу Валерій Зуб під час прес-конференції, що пройшла вчора.

Також він додав, що 30 січня було вперше проведено лапароскопічне втручання на легенях, операція пройшла успішно. Крім того, у диспансері освоїли та успішно проводять органозберігаючі операції на нирках та операції при раку передміхурової залози.

У планах — впровадження терапевтичної гіпертермії, при якій живі тканини піддаються впливу підвищеної температури. Це викликає знищення ракових клітин або знижує їх стійкість до радіоактивного лікування чи препаратів хіміотерапії. Гіпертермія широко впроваджується в багатьох країнах світу і є четвертою з методик лікування онкозахворювань після операції, опромінення та хіміотерапії. В Україні цей метод застосовують лише в медичних центрах Одеси та Львова. «Прилад для проведення гіпертермії коштує понад 2 млн грн, але, я сподіваюся, ми зможемо його придбати», — каже Валерій Зуб.

Також він висловив сподівання, що цьогоріч удасться укомплектувати онкодиспансер сучасним лінійним прискорювачем, який надасть можливість проводити променеву терапію на рівні сучасних світових стандартів. На сьогодні такої терапії потребують 2,5 тис. жителів Чернігівщини. Зараз подібні прискорювачі мають лише 13 медичних центрів країни.

Олена БЕРЕЗКІНА

Комментариев нет:

Отправить комментарий