четверг, 23 февраля 2017 г.

Ірина Варвинець привезла срібло до Чернігова

Срібну медаль у жіночій естафеті 4х6 км на чемпіонаті світу в Хохфільцені разом із Юлією Джимою, Анастасією Меркушиною та Оленою Підгрушною завоювала чернігівка Ірина Варвинець.

Перед чемпіонатом вона перенесла хворобу і пропустила дві перші індивідуальні гонки, але вже в гонці на 15 км виступила достойно — 20-те місце з лише одним промахом. В естафеті Іра, як завжди, бігла на першому етапі, й було видно її хвилювання. Тому, мабуть, довелося використати два додаткові патрони. Але головну задачу — не програти багато — вона виконала.

А Юлія Джима вивела нашу команду на третє місце. Наймолодша в команді Настя Меркушина виступила чудово і вивела нашу збірну на друге місце.

Найважче було Олені Підгрушній. Їй протистояло одразу три чемпіонки світу. Здавалося, Олені не встояти, але за 400 метрів до фінішу вона прискорилася і прийшла другою, поступившись лише героїні цього чемпіонату німкені Лаурі Валмайєр.

Це другий після перемоги на олімпіаді в Сочі успіх нашої жіночої естафети, причому команда оновилася наполовину і має великі шанси на успіх на олімпіаді в Кореї наступного року.
Індивідуальна гонка чоловіків на 20 км на чемпіонаті світу нагадувала справжній детектив. До старту фаворитами вважали француза Мартена Фуркада, росіянина Антона Шипуліна і чернігівця Сергія Семенова, для якого ця дистанція є улюбленою.

Тренери, з урахуванням погодних умов, заявили фаворитів у першу групу. Фуркад і Шипулін зробили по два промахи, а Семенов лише один і тривалий час лідирував, але йому трохи не вистачило швидкості. Тим не менше, коли пробігло більше половини учасників, Сергій був другим після Фуркада, але в підсумку фаворити зайняли: Фуркад — третє, Семенов — п’яте, Шипулін — сьоме місця. А перемогли ті, хто у букмекерів не мав навіть 1% на перемогу: американець Лоуел Бейлі був першим, а чех Ондрей Моравець — другим. Вони стріляли без промахів, і хоча бігли повільніше за фаворитів, вперше у своєму житті отримали вищі нагороди світової першості. І ще раз підтвердили, що у «класиці» головне — влучність, бо промах коштує хвилину.

Кращими були чернігівці у складі збірної України в чоловічій естафеті 4х7,5 км. Артем Прима на початку чемпіонату отримав травму і взагалі лікарі вважали, що він на змаганнях бігти не буде. Але на першому етапі він пробіг непогано, а стріляв чудово і після стрільби стоячи був лідером. Естафету Сергію Семенову він передав п’ятим, а Сергій вивів нашу команду на третє місце, і з’явилися шанси на медалі. Однак Володимир Семаков і Дмитро Підручний були не на висоті, і наші фінішували хоч і на непоганому шостому місці, та мрія про медалі залишилася на наступний рік на олімпіаду в Пхьончхані.

А перемогу в принциповому поєдинку між французами та росіянами отримали останні, а Антон Шипулін здолав самого Фуркада.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий