четверг, 9 февраля 2017 г.

Холминська деревина в полоні на Закарпатті

Продукцію ДП «Холминське лісове господарство» зупинили на посту Закарпатської митниці ще у травні, і досі ця справа не зрушила з місця.

Олеся Авдієвська, економіст збуту  підприємства, розповіла «Відомостям», що повідомлення про зупинку вантажу прийшло «по залізниці». Митники послалися на указ губернатора Закарпатської області Геннадія Москаля. На його думку, паливна деревина має бути лише метровою, а продукція Холминського лісгоспу — двометрова. Проте Олеся Авдієвська наголосила, що товар на експорт відповідає державним стандартам.

Перипетії з деревиною тривали близько 5 місяців, поки вантаж не переважили. Виявилося, що тоннаж, зазначений у документах, більший, ніж насправді. Що й не дивно, адже сировина має здатність псуватися та «всихати». Тим не менше, за словами економіста збуту ДП «Холминське лісове господарство», розрахунки ведуться в кубометрах, а не в тоннах. Тож нові закиди абсурдні. Хоча це може підпадати під «порушення митних правил», як було зазначено в протоколі митниці.

Звернення до Адміністративного суду в Чернігові нічого не дало. А от під час розгляду справи в Києві Геннадій Москаль несподівано відкликав своє розпорядження. І що тепер буде з деревиною — невідомо. Товар зіпсовано, замовник від нього відмовиться. У той же час збитки вагомі — 4 тисячі євро. До того ж за простій вагонів доведеться заплатити 1,2 млн грн. Проте залізниця поки що остаточного рахунку не виставила.

Схожа ситуація склалася і в кінці минулого року, цього разу з вантажем в Одесі. Олеся Авдієвська підкреслила, що процес завантаження деревини проходить ретельну перевірку за участі експерта торгової палати, здійснюється фото- та відеофіксація, тож будь-які порушення неможливі.

Нагадаємо, що в червні 2016 року Геннадій Москаль зупинив 169 вагонів із лісом з усіх областей України (крім Закарпатської, яка деревини на експорт не вивозить). В очільника прикордонного регіону виникли сумніви щодо того, чи дійсно товар на експорт є паливною деревиною та чи доцільно направляти цю сировину за кордон, якщо внутрішній попит збільшився. Унаслідок цієї ситуації збитки понесли ще два лісгоспи Чернігівщини — Новгород-Сіверський та Корюківський.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий