пятница, 17 февраля 2017 г.

Лікувальне спілкування: чому собака не лише друг, а й лікар

Спілкування з тваринами, особливо із собаками, саме по собі здатне заспокоювати, заряджати позитивом. Крім того, має певний лікувальний ефект. Тож не дивно, що каністерапія (залучення собак як методу реабілітації) поступово набирає поширення в Чернігові. Зокрема в ЧНРЦ № 2, куди з вересня раз на два тижні приїжджають чотирилапі терапевти.Лікарі, які все відчувають


Українсько-канадський проект «Друг Героя» спрямований на психологічну допомогу та сприяння реабілітації для ветеранів ЗСУ та добровольчих батальйонів. Але, крім допомоги бійцям, київські кінологи та їхні вихованці навідують і чернігівських дітлахів з особливими потребами.

Команда із п’яти-шести «лікарів» приїжджає до ЧНРЦ № 2 зі столиці, тож сеанси каністерапії припадають раз на два тижні. Кінологи працюють у тандемі з педагогами та дефектологами, щоб зрозуміти, який саме підхід до дитини необхідний, над чим саме треба працювати. Проте, за словами Регіни Гусак, директора ЧНРЦ № 2, песики самі інтуїтивно розуміють, що потрібно їхнім пацієнтам. Вони можуть просто влягтися і дозволяти себе гладити, обіймати, лежати поруч. Або навпаки — гратися, давати лапу, ластитися.Важко було лише на перших порах, а згодом діти та їхні «лікарі» розділилися на групи. У цілому на шість терапевтів припадає 125 вихованців. Хоча собаки приїжджають майже на цілий день, один сеанс триває півгодини. Потім тварини мають трохи відпочити. Така робота дуже виснажує — наступного дня собаки сплять без задніх лап.

Які вимоги до каніс-терапевта?


Нещодавно в Чернігові троє чотирилапих (два пуделі та самоїд) складали іспити на каніс-терапевта. Пуделі іспит не склали, зате їхній товариш уже з’їздив на спеціальне тренування до Красилівки. Там собак перевіряли ще ретельніше: пильнували, як вони реагують на команди, яку вагу вони можуть витримати та як сильно їх можна стиснути. Пес має бути готовим до всього: шуму, галасу, різких рухів тощо.

Ольга Смірнова, координатор проекту «Друг Героя», розповіла, що стати каніс-терапевтами можуть представники неагресивних порід собак: самоїди, ретривери, лабрадори, вівчарки. Головними вимогами до чотирилапих є їхня дружелюбність, спокійна реакція на незнайомих людей, привабливий зовнішній вигляд.


Регіна Гусак поділилася першими досягненнями. Так, хлопчина, який майже не розмовляв, почав говорити все більше і більше. Спілкування із собакою має потужний психологічний ефект, тож діти охочіше контактують із ними, ніж з людьми, стають більш комунікабельними та відкритими.

Потреба в постійному спілкуванні із собаками є. Особливо для діток, хворих на аутизм. Справа в тому, що часом вони можуть ставати агресивними, спрямовувати цю агресію на себе. Зрозуміти їхню поведінку важко, адже не всі можуть про неї розповісти. Натомість після спілкування із собаками пацієнти стають спокійнішими.

За словами Регіни Гусак, сеанси каністерапії в Чернігові скоро почастішають — проводитимуться двічі на тиждень. Завдяки проектові «Друг Героя», учитель ЧНРЦ № 2 почне працювати разом із терапевтом-ретривером.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий