четверг, 2 февраля 2017 г.

Газ подорожчав від сьогодні

Поки для промисловості, але це відчує кожний пересічний українець. Адже питома вага газу у виробництві продуктів харчування, у першу чергу, хліба, цукру, молочних продуктів, в останні роки суттєво зросла.

Підвищення цін на хліб у Чернігові на 15–16% ми вже побачили, щоправда, із 24 січня подорожчав поки київський хліб: «Столичний» у «Союзі» від 8,40 до 9,70 грн, у приватних підприємців від 9,0 до 10,60 грн за буханець вагою 950 грамів. Практично таке ж подорожчання у торгової марки «Цар-хліб» компанії «Хлібні інвестиції». Немає сумніву, що подорожчає продукція і наших хлібокомбінатів.

А газ дорожчає, відповідно до рішення НКРЕКП, на 21–22%, до 10140 грн за 1000 м3. Тепер можна згадати ноу-хау Володимира Гройсмана: єдина ціна на газ — 6879 грн. Де вона, єдина ціна, яку запровадили для боротьби з корупцією?

Це подорожчання можна було передбачити, коли влітку за наполяганням керівника «Нафтогазу» Андрія Коболєва не закупили й не закачали у сховища газ, який навіть у європейських постачальників коштував 180–185 грн за 1000 м3. Бо, як справедливо зауважив нардеп і колишній голова «Нафтогазу» та міністр енергетики Юрій Бойко, Україна не має довготермінових контрактів на закупівлю газу, а купує його на спотовому ринку, ніби на базарі. Зараз у Європі люта зима, і зайвого газу на «споті» нема, але ті, хто має контракти, купують газ по 200 доларів, а ми — по 230.

Є тут ще один неприємний чинник. У меморандумі, який ми підписали з МВФ, є пункт: коли вартість імпортного газу збільшується більше, ніж на 10%, Україна має переглядати тарифи на теплопостачання. Нині якраз такий випадок, і добре, якщо ми протримаємося до квітня.

Василь ГЕРАСИМУХА

Комментариев нет:

Отправить комментарий