четверг, 23 февраля 2017 г.

Держава виділила на придбання інсулінів 40% від потреби

До редакції нашої газети неодноразово зверталися хворі на діабет зі скаргами на відсутність інсулінів. Вони кажуть, що майже щорічно в січні-лютому неможливо в повному обсязі отримати необхідні ліки.

Пояснити ситуацію ми попросили головного позаштатного спеціаліста з ендокринології управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, завідувача ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якову.

— Дійсно, на сьогодні в області існує така проблема. Цьогоріч державою (через медичні субвенції) профінансовано лише 40% від потреби. Найкритичніша ситуація — в Чернігові, де в січні забезпеченість склала 52%. У лютому через здорожчання препаратів цей показник знизився до 50%. Подібна ситуація із забезпеченням інсулінами в першому кварталі повторюється з року в рік. Поки укладають договори з аптечними закладами та отримують державні субвенції, проходить певний час, тож на початку року є перебої.

Але в багатьох районах області, знаючи про подібні проблеми, намагаються максимально мінімізувати наслідки за рахунок залишків державного фінансування або коштів місцевих бюджетів. Таким чином, райони перекривають потреби на січень — початок лютого, і в них проблем із забезпеченням інсулінами майже не існує. Можна сказати, що на сьогодні практично всі райони області, хоч і не стовідсотково, але впоралися з цією проблемою. Кричущою ситуація залишається тільки в Чернігові, де не змогли підстрахуватися за рахунок минулого року (у четвертому кварталі забезпеченість складала 56,7% від потреби).

Що буде надалі — спрогнозувати важко. Будемо звертися до МОЗ України щодо виділення додаткових коштів, адже місцевим бюджетам із цією проблемою не впоратися.

Що стосується забезпечення діабетиків другого типу таблетованими препаратами, то на сьогодні цей показник по області трохи вище 40%. Держава виділяє на це мізерні кошти, місцеві бюджети допомогти теж не в змозі. Тож більшість цих препаратів діабетики купують за власний кошт. Але навіть за власні кошти можна купити не всі ліки. Зараз в аптеках немає «Діабетону», але є ідентичні препарати інших виробників, зокрема й український «Діаглізид». Хворим, які приймають «Діабетон», раджу звернутися до свого лікаря та підібрати аналогічний препарат.

На сьогодні в області проживають 27 304 хворі на цукровий діабет, зокрема 5660 інсулінозалежних, із яких 215 — діти.

Комментариев нет:

Отправить комментарий