среда, 4 января 2017 г.

У новий рік зі старими пенсіями

У грудні в Об’єднаному управлінні Пенсійного фонду в м. Чернігові було як ніколи багато чернігівців. Вони намагалися з’ясувати, чому не отримали обіцяну підвищену пенсію. Адже всі урядовці та більшість нардепів розповідали, що від 1 грудня пенсія зросте в середньому на 10,5%.

Як з’ясувалося, підвищення пенсій було індивідуальним для кожного пенсіонера, а на 10,5% збільшились тільки мінімальні пенсії.
Для пенсіонерів, які працюють, добавка нульова, а 15% податок для них залишився. Нічого не отримали й ті, чия пенсія більша мінімальної та які в 2014 році відповідно до закону отримували індексацію через інфляцію.

Незначну надбавку побачили учасники та інваліди війни, ті, хто має надбавку за особливі заслуги перед державою, деякі інші подібні категорії. Тобто для більшості пенсіонерів, які заробили пенсії, маючи великий страховий стаж і непогану зарплату, розмови про підвищення пенсії закінчились практично нічим. На жаль, абсолютна більшість народних депутатів вірила обіцянкам уряду, бо не знає, чим мінімальна пенсія відрізняється від середньої, як визначається розмір пенсії, як здійснюються її перерахунки. Таких депутатів більше 90%, і не дивно, що заплановано знову збільшити мінімальну пенсію на 10% — до 1373 грн з 1 грудня 2017 року. А обіцянки міністра соцполітики Андрія Реви осучаснити пенсії так і залишились обіцянками. Люди вже четвертий рік отримують пенсії на рівні 2014-го, у тому числі півмільйона пенсіонерів — менше 1000 грн.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий