среда, 25 января 2017 г.

Легенди спорту Чернігівщини в книзі Віктора Берегового

Побачила світ друга збірка відомого спортивного оглядача й журналіста Віктора Берегового «Спортивне сузір’я Чернігівщини». Шанувальники спорту з нетерпінням чекали продовження циклу невеличких розповідей про життя легендарних спортсменів.

Автор знайшов відмінну форму подання матеріалу — невеличкі літературні портрети, які поєднують документальні факти із живою розмовою. А відкривається збірка історією життя легендарної людини, яка прославила наш край не менше, ніж Ілля Муромець. Терентій Корінь із села Блистови, що поблизу Мени. Із дитинства дивував усіх своєю надзвичайною силою, а коли підріс, пішов у найми, там і отримав свою першу перемогу. Виграв парі в німця-господаря. Так заробив перші гроші. Та доля покликала шукати щастя у дальніх краях. Поїхав на Далекий Схід, не цурався важкої праці. Опинився у Харбіні, де познайомився з цирковою родиною братів Нікітіних. Саме в цирку його наздогнала світова слава. Він повторив міфічні подвиги Геракла, мав шалений успіх у різних куточках світу.

Чернігівці пам’ятають легендарного богатиря, одна з вулиць міста носить назву Терентія Кореня.

У книзі ми знаходимо багато відомих імен — Олександр Батюк, Ніна Лемеш, Наталія Скакун, Ольга Коробко, Валентина Цербе-Несіна та інші. У кожного своя доля, свій шлях до п’єдесталу, свій рецепт успіху. Але в кожному рецепті є одна спільна складова — щоденна важка праця, міцний характер та велике бажання бути першими.

Розповіді про найкращих спортсменів, їхніх тренерів повинні стати прикладом для майбутніх чемпіонів.

Автор має надію продовжити цікаву справу й надалі розповідати про нових героїв, які прославили Чернігівщину на спортивних майданчиках усього світу.

Марта ЄЛІСЄЄВА


Комментариев нет:

Отправить комментарий