среда, 25 января 2017 г.

«Чернігівгаз» зухвало порушує закон

Наприкінці минулого тижня чернігівці отримали квитанції від «Чернігівгаз Збуту» по оплаті спожитого в грудні газу, і деякі з них були шоковані: в окремих будинках, де встановили загальнобудинкові лічильники газу, плата зросла в 1,5–2 рази.

Зокрема до редакції «Відомостей» звернулись мешканці будинку на вул. Гончій, 84. Сім’я із трьох осіб до цього платила по нормі 90,81 грн, тепер понад 158 грн. — на 74% більше.
Зухвало порушені вимоги закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Закон передбачає встановлення до 1.01.2018 р. за рахунок постачальника газу лічильників — як індивідуальних, так і загальнобудинкових.

НКРЕКП роз’яснює, що до встановлення таких лічильників облік газу здійснюється за нормами споживання, встановленими КМ України, і припинення розподілу газу таким споживачам забороняється (частина 1 статті 6 Закону).


«…суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані в термін до 01.01.2018 року для зазначеної групи населення забезпечити встановлення лічильників газу як індивідуальних, так і загальнобудинкових, що забезпечить 100% облік спожитого природного газу населенням.
При цьому в разі невстановлення населенню у строки, зазначені в цьому підпункті, лічильників газу з вини суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України (положення частини першої статті 6 Закону)».

Василь ГЕРАСИМУХА

Комментариев нет:

Отправить комментарий