среда, 25 января 2017 г.

Страйк працівників ДП «Чернігів-Торф» тимчасово припинено

Таке рішення трудовий колектив ухвалив у зв’язку з тим, що представники обласної влади пішли назустріч і погодилися на переговори. Проте страйк безстроковий, тому працівники можуть його розпочати в будь-який момент.

Як повідомила радник заступника голови Чернігівської облради Наталія Купрієнко, засідання робочої групи з цього питання заплановане на 31 січня. Очікують і присутність представників профільного міністерства.

Нагадаємо, що трудовий конфлікт розпочався через новий статут підприємства, текст якого був укладений без громадських обговорень. Документ суттєво обмежує діяльність підприємства, адже передбачає укладання всіх подальших договорів лише з дозволу ДК «Укрторф». Крім того, у статуті зафіксовано зобов’язання вчасно сплачувати податки. Натомість про вчасну оплату праці не йдеться взагалі. До речі, наразі заборгованість по зарплаті становить близько 16 тисяч гривень, хоча півроку становила більше 150. Такий прогрес працівники підприємства приписують новому керівнику. На їхню думку, попередні управлінці намагалися розорити «Чернігівторф», щоб зробити його придатним для подальшої приватизації. Навіть потенційний претендент на привласнення є — фірма «Термо-групп» із Луганська. Про це зазначила заступник начальника відділення НСПП у Чернігівській області Марина Максименко.
За словами керівника дільниці з переробки торфу ДП «Чернігівторф» Андрія Страхова, в Україні лише шість подібних підприємств, проте саме Чернігівське відрізняється найвищою якістю торф’яної продукції.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий