среда, 11 января 2017 г.

Урядовці ніяк не складуть собі зарплату

5 січня державний секретар Кабінету Міністрів Володимир Бондаренко оприлюднив заробітки працівників Кабміну.

За його словами, Прем’єру Володимиру Гройсману нараховують на місяць 35 тис. грн. Стільки ж отримують віце-прем’єри та міністри. А дохід керівників департаментів міністерств складає 12–15 тис. Скромніші заробітки відповідальних працівників апарату Кабміну — 9–12 тис. грн.
Інформація В. Бондаренка ніякої сенсації не зробила, але вона чомусь не стикується з попередніми документами, виданими Кабміном, зокрема постановами № 292 від 6 квітня 2016 року та № 322 від 5 травня 2016 року.
Тоді за основу був узятий посадовий оклад Прем’єра — 20000 грн. Президент мав би отримувати на 40% більше — 28 тис. грн. Оклад першого віце-прем’єра був передбачений у розмірі 90% від прем’єрського, просто віце-прем’єра — 85%, міністрів — 80% і так далі. Крім вищих посадових осіб, було затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці — від 1-ї до 9-ї.
Але інформація держсекретаря свідчить, що щось зламалось у цій схемі, бо міністр, який мав би отримувати 16 тис. грн, чомусь прирівняний до Прем’єра. Хоча оприлюднені доходи Прем’єра на 75% перевищують посадовий оклад, затверджений постановою Кабміну. Звичайно, якщо до окладу додати надбавки, то реальна заробітна плата може суттєво збільшитись, але жодним чином міністр не може отримувати на рівні Прем’єра.
Вважаю, не повинен більше Прем’єра і Президента отримувати голова НАБУ та керівник антикорупційної прокуратури і тим більше — просто прокурор САП. Між тим, у листопаді кількість таких прокурорів збільшилась на 12 і кожному встановили оклад у 100 тис. грн.
Не повинен Прем’єр отримувати менше, ніж член Верховного суду. 

До слова, у новому складі Верховного суду буде 200 членів, і оклад кожного з них — від 250 до 300 тис. грн. Не на рік, а на місяць. Між іншим, чисельність Верховного суду США була встановлена Конгресом ще в 1869 році і складає 9 (дев’ять!!!) осіб. Така ж чисельність і сьогодні. А США — найбагатша країна в світі, а її населення складає понад 300 млн.

Щодо окладу Прем’єра та інших посадовців, то вони мають отримувати достойну оплату праці, але з урахуванням доходів інших громадян. Зокрема того, що, за даними міністра соцполітики Андрія Реви, більше 8 із 12,5 млн пенсіонерів отримують мінімальну пенсію — 1247 грн. Додамо, що 500 тис. пенсіонерів отримують 949 грн, а середній розмір пенсії станом на 1 листопада становив 1745 грн. Тому важко погодитись із нардепом Антоном Геращенком, який вважає, що оклад міністра має бути 100 тис. грн, а Прем’єра — трохи більше.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий