четверг, 24 ноября 2016 г.

Місцеві вибори 2015: Порушували-порушували, та не порушили Чому майже всі кримінальні провадження не дійшли до суду?

Громадянська мережа «ОПОРА» провела моніторинг ситуацій із розслідуванням злочинів проти виборчих прав громадян на місцевих виборах-2015. У ході дослідження виявилися деякі невідповідності у відомостях, поданих ГУНП області.

Чернігівські кікбоксери здобули 73 нагороди

 Від 17 до 19 листопада в Києві проходив Всеукраїнський фестиваль майстерності з кікбоксингу WPKA, ISKA (серед юніорів, старших юнаків та юнаків у розділі К-1Лайт), приурочений «Пам’яті Голодомору дітей України 1932–1933 років».

«Падлюччі лекції» в Молодіжці

Четвертий проект сезону сучасної української прози Молодіжного театру мали змогу оцінити журналісти минулої п’ятниці,18 листопада. На малій сцені представники ЗМІ познайомилися з новою роллю неперевершеної актриси Юлії Матросової, яка з’явилась перед глядачем у ролі доктора Падлюччо, одного з героїв творів сучасного українського письменника Михайла Бриних.

Будівничому нації присвячується

Цього року в Україні відзначають 150 років із дня народження Михайла Грушевського — видатного політичного діяча, голови Центральної Ради Української Народної Республіки.

Не помилка, а постанова уряду

Днями чернігівці, які не мають загальнобудинкових або квартирних лічильників тепла, отримали квитанції, де до звичного розрахунку оплати за жовтень додався коефіцієнт 1,13, який ще на 13% збільшив і без того фантастичні нарахування.

У 10 років почав пити, у 14 захворів на гепатит, у 20 має цироз печінки

Це не просто суха статистика, а живі історії пацієнтів гастроентерологічного відділення Чернігівської обласної лікарні.

Дім, де оживають ляльки


Чернігівському обласному театру ляльок ім. О. Довженка 26 листопада виповнюється 40 років. Кажуть, що цю дату люди не відзначають. Театр теж вирішив не святкувати помпезно ювілей, але й не помітити його неможливо. Тож ми завітали до лялькарів напередодні дня народження, де повним ходом іде підготовка до прем’єрної вистави «Тигруня». Це подарунок собі й глядачам на день народження.

«Чернігівгаззбут» ігнорує закон

ТОВ «Чернігівгаззбут» другий місяць поспіль надсилає чернігівцям квитанції за послуги газопостачання з вимогою «цей рахунок оплатити протягом 5 робочих днів з моменту отримання». І з погрозою припинити газопостачання в разі порушення термінів оплати. Виникає питання: чому п’яти днів, а не п’яти годин чи хвилин?

Від двох до п’яти

Мова не про забуту книгу Корнія Чуковського про розвиток дитини у віці від двох до п’яти років, а про дії «Ощадбанку».

«Олімпійське лелеченя» прилетіло до Чернігова


«Олімпійське лелеченя» — це один із наймасовіших спортивних дитячих заходів в Україні, який ініціював Національний олімпійський комітет. Учасниками цього свята є діти 5–6 класів загальноосвітніх шкіл. Проводиться захід у чотири етапи: загальношкільні змагання, міські, обласні та всеукраїнський фінал.

Кабмін затвердив 19 пріоритетних професій

Кабінет Міністрів визначив перелік із 19 професій загальнодержавного значення, підготовка кадрів за якими здійснюватиметься у професійно-технічних навчальних закладах за кошти державного бюджету. Про це йдеться в постанові КМУ, ухваленій 16 листопада, повідомляє прес-служба Міносвіти.

Кошти, зекономлені на фонтанах, витратять на зупинки

Головний комунальник міста Ярослав Куц пообіцяв, що вже на початку нового 2017 року в місті будуть змонтовані два перші сучасні зупинкові комплекси.

З нового року будемо їздити по-новому, або Чому проїзд неминуче здорожчає

Міськрада оголосила конкурс на право здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Умови конкурсу розміщені на її сайті.

Проблеми людей із вадами зору таки помітили?

Питання безбар’єрності в місті потроху просувається. Принаймні робляться пандуси та спуски. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Ломако. Також він наголосив, що завдання влади — адаптувати Чернігів для всіх його мешканців. Саме тому до обговорення нагальних питань запросили людей із вадами зору.

Газові війни продовжуються

Тепер їх жертвою стали мешканці будинку на проспекті Перемоги, 143 (у районі П’яти кутів), які відмовилися від загальнобудинкового лічильника.

«Укрзалізниця» призначила додаткові поїзди на новорічні свята

На пікові для виїзду на свята дати грудня компанія вже призначила 4 додаткові потяги на 12 рейсів у західному та одеському напрямках, а також збільшила періодичність курсування 5 цілорічних потягів, повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».