среда, 28 сентября 2016 г.

Новий театральний сезон обіцяє бути цікавим

Про родзинки нового театрального сезону йшлося на прес-конференції, яку влаштувало керівництво Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка для журналістів.

«Старовинна музика в стародавньому місті»

Із нагоди Дня міста в Чернігові проходило безліч заходів, але новий мистецький проект «Старовинна музика в стародавньому місті» зацікавив багатьох. Ініціаторами стали провідні педагоги училища імені Л. Ревуцького.

День народження міста відсвяткували з розмахомЦей День міста запам'ятається чернігівцям надовго, адже такого містяни ще не бачили. Фестиваль військових оркестрів, концерт за участю Олега Винника та Тіни Кароль, а ще — відкриття фонтанів, малої сцени, концертні марафони... Усе було по-багатому і з розмахом.

Дівчатка-музикантки отримали від сороптимісток власні музичні інструменти


Шість юних музиканток не могли втримати сліз радості, стоячи на сцені Чернігівської музичної школи № 1 імені С. Вільконського. Нарешті втілилася їхня мрія мати власні інструменти!

Із Черніговом у серці


Напередодні Дня міста в приміщенні Колегіуму відкрилася персональна фотовиставка Віктора Величка «З Черніговом у серці». Поруч із фотороботами — мистецький доробок художниці Марини Кондратенко. Світлини поєдналися з картинами і створили єдиний творчий простір, тема якого — любов.

«Коловрат неба» Івана Просяника

Своєрідний народний календар — усі свята, які цінують і люблять у народі — зобразив на своїх картинах Іван Просяник, персональна виставка якого напередодні Дня міста відкрилася в Чернігівському обласному Художньому музеї.

Святкування Дня міста пройшло без ексцесів

«Відсвяткували День міста спокійно, без будь-яких грубих порушень публічної безпеки», — повідомила «Відомостям» старший інспектор Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Наталія Човпило.

Рух транспорту вулицею Магістратською перекриють на два тижні

У зв'язку з виконанням робіт із ремонту будівлі буде перекрито рух автотранспорту вул. Магістратською на ділянці від просп. Миру до вул. Кирпоноса на період від 26 вересня до 10 жовтня 2016 року.

Стаціонарний телефон знову дорожчає

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі зв’язку та інформатизації ухвалила рішення про підвищення на 10,6% тарифів на послуги стаціонарного телефонного зв’язку – щомісячна плата складатиме приблизно 55 гривень на місяць.

РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ: ЯК НАРОДЖУВАЛАСЯ КІПТІВСЬКА ОТГ

Кіптівська об’єднана  територіальна громада  Чернігівщини  увійде  в історію реформ у числі перших. А її очільник  Володимир Кучма володіє справді унікальним досвідом: його тричі обирали головою Кіптівської сільської ради, і майже рік тому люди довірили  йому керувати вже великою об’єднаною громадою.  Він тоді дуже хвилювався: попереду все нове, незвідане. Але  не сумнівався – альтернативи  реформам не існує. І людей переконав.

У Корюківці відкрилося відділення гемодіалізу

Розташоване воно на третьому поверсі Корюківської центральної районної лікарні, але є структурним підрозділом Чернігівської обласної лікарні.

Кабмін затвердив число призовників восени

У жовтні-листопаді 2016 року призову на строкову військову службу підлягають 13 908 осіб. Відповідне розпорядження № 684 від 22 вересня оприлюднено на сайті уряду в понеділок, 26 вересня.

Чи відмовляється Україна від літнього часу?

У багатьох ЗМІ з’явилася інформація, що в Україні скасовують літній час, і цього року країна перейде на зимовий час востаннє. Проте журналісти, схоже, просто не зрозуміли суті опублікованого документу, який заступник міністра супроводив жартівливим коментарем «Ну, свій священний обов'язок я виконав. Тримайте +1 годину!».

Удар по «квитковій мафії»: Балчун скасував бронь на «Укрзалізниці»

У відомстві скасовано чотири види броні, у результаті чого до вільного продажу переведено близько 3,9 тисячі місць щодобово.

Сміттєва естафета: до Чернігова може приїхати сміття зі Львова

Сміття, яким захлинається Львів і від якого вже відкараскалися Київ і Дніпро, може приїхати до Чернігова.

«Вас я вітаю, а з вашим чоловіком працювати не буду!», - мер привітав Світлану Рубан з ювілеєм


Так дослівно «привітав» із 55-річним ювілеєм директора колегіуму № 11 Світлану Рубан міський голова Владислав Атрошенко.

Начальнику управління освіти знову перепало — за першу школу

У школі досі не засклений спортзал, коридорами гуляють протяги, діти застуджуються, перераховує Владислав Атрошенко. Знає інформацію з перших вуст — у першій школі навчається його донька.

«Чому фірма не виконує свої зобов’язання?» — адресує питання до Василя Білогури мер. Чує у відповідь, що начебто підрядник і переможець тендеру «Стекло+» має проблеми зі склом. «Як це так: переможець — і має проблеми?! Більше таких при....ків, — не добирав слів мер, — до участі в тендері не допускати! Хай де хочуть беруть скло і роблять!»

А між тим, справа може бути зовсім не у відсутності скла. Ходять чутки, начебто начальник управління освіти з якихось причин не підписує документи на оплату робіт, які вже виконані цією фірмою у ЗНЗ № 2. А хто хоче працювати безплатно?

Алла ПРИМА

Дітей у школах вже харчують на повну суму

Протягом майже всього вересня дитячі обіди в школах були бідненькими. Як влучно сказала мама двох школярів, «пів-сосиски, жменька макаронів і чай без нічого. Хіба може цим наїстися дитина?». Але вже кілька днів як шкільні обіди стали ситнішими, адже готують їх на вісім гривень.

Мир після війни: миротворець із Норвегії відвідав Чернігів

Норвезький миротворець, неодноразовий номінант на Нобелівську премію миру Стейнар Брін відвідав Чернігів. Він зустрівся зі студентами Чернігівського національного технологічного університету і презентував авторський документальний фільм «Возз’єднання: десять років після війни» про міжетнічний конфлікт на Балканах, а потім відповів на питання аудиторії.