среда, 21 декабря 2016 г.

Вокальний ансамбль «Верес» знову чекають у Франції

Молоді співаки вокального ансамблю «Верес» збирають валізи та готуються до концертів у Франції. На них там чекають. Це вже третя поїздка талановитих чернігівських аматорів до прекрасної країни. Там вони дають по кілька концертів у різних містах і мають шалений успіх, розповідає керівник ансамблю Ірина Біда.

До Франції вони поїдуть на католицьке Різдво й залишаться там до 7 січня. Тож усі свята проведуть разом із французькими родинами.

Колектив щиро вдячний французькій благодійній організації «Люба Лор Україна», яка багато років поспіль підтримує аматорські талановиті колективи та пропонує їм виступити у містах Франції. Усі матеріальні витрати й організацію вони беруть на себе. Президент організації Даніель Беделем щорічно буває в нашому місті й особисто відшуковує юні таланти. Він підтримує кілька культурних та освітніх програм.

Ансамбль «Верес» готує особливу святкову програму. У їхньому репертуарі є фольклорні номери, естрадні та класичні твори. Особливий акцент роблять на традиційних православних різдвяних піснях, які дуже сподобалися мешканцям міст, де вони вже побували. У містах Рамбервіль, Меркур, Туль, Гольбе вони мають багато шанувальників, і географія виступів постійно розширюється. Крім концертних виступів, на колектив очікує ще й цікава пізнавальна програма, під час якої вони познайомляться з історичними пам’ятками Франції.

На жаль, за словами Ірини Біди, майбутнє колективу не таке райдужне, як очікування поїздки. На сьогодні він не має постійного місця розташування. Створений на базі школи мистецтв при училищі імені Л. Ревуцького, зараз він опинився без даху над головою. Усе, що вони роблять, тримається виключно на ентузіазмі керівника та учасників колективу. Костюми, обладнання купують власним коштом.

Артисти хочуть дарувати своє мистецтво людям, але виступати нема де. Вони мріють, що настане час, коли в Чернігові, так як і у Франції, вони збиратимуть багатотисячні зали, і люди дякуватимуть їм за той позитивний настрій, який вони випромінюють зі сцени. І дуже сподіваються, що на них зверне увагу міське управління культури та мистецькі організації.

Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий