среда, 7 декабря 2016 г.

Сучасна жінка. Місія здійснена

Жінки постійно на всіх рівнях доводять, що повинні мати рівні права з чоловіками. Гендерна політика — актуальна тема в ЗМІ, на різноманітних форумах, конференціях, обговорюється вона і в соціальних мережах. В Україні впроваджується навіть закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» і розроблений план дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Теоретично, на папері, усе виглядає досить благополучно, але на практиці кожного дня жінки в сучасному суспільстві стикаються з проблемами, які варто долати разом. Про це та багато іншого йшлося на ХІ обласній науково-практичній конференції «Жінки Чернігівщини: історія і сучасність».

Варто зазначити, що жінки — значно активніша частина нашого суспільства, і вони не стоять осторонь актуальних питань, які виникають щодня в політиці, міжнародних процесах, звичайному житті. Розмова на конференції торкалася таких проблем, як побудова політичного жіночого лобі, проблеми зайнятості жінок, формування гендерної компетентності, участь жінок у миротворчих процесах тощо.

Цікавими виявились дослідження істориків щодо гендеру в дзеркалі історії.  Час змінює як ставлення до жінки в суспільстві, так і ставлення самих жінок до суспільства. Безперечно, є позитивні зрушення, але в той же час є і нові виклики у сфері гендерної політики. І лише активність жінок здатна їх подолати. Місія здійсненна.

Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий