пятница, 9 декабря 2016 г.

Дурний платить двічі

Ще у вересні експерти стверджували, що для гарантованого проходження опалювального сезону треба мати в підземних газових сховищах 17, а краще — 19 мільярдів кубометрів газу. Була можливість отримати від структур ЄС 500 млн доларів для закупівлі необхідних 2,5 млрд кубометрів газу, але голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв «змоделював» баланс таким чином, що вистачить 14,5 млрд, посилаючись на надані Укргідрометеоцентром температурні графіки і компетентність фахівців «Нафтогазу».
На жаль, Коболєв передбачає, а Господь Бог визначає. Чиновник зумів, незважаючи на протести міністра енергетики Ігоря Насалика, переконати уряд, що газу вистачить, але вже жовтень показав: осінь холодна, а теплої зими теж не буде. Так, у жовтні середньодобова температура виявилась на 3,5 град. нижчою за норму, холоднішим був і листопад. Для порівняння: минулорічна зима розпочалась 28 грудня, цьогорічна — 28 листопада.

І стало зрозуміло, що газу не вистачить. Тож терміново поїхав до Москви єврокомісар Шефчович, потім він приїхав до Петра Порошенка, а днями з’явилось повідомлення про наступну зустріч стосовно газового питання у Брюсселі. І про гарантії уряду для отримання згаданих вище 500 млн доларів. Тільки ціна на газ за цей період зросла. Якщо в серпні-вересні 1000 м3 можна було придбати за 180 доларів і навіть за 140, то тепер не менше, ніж за 230. І є ризики, що доведеться купувати газ додатково.

А 2 грудня НКРЕКП повідомило, що підвищує тарифи на опалення та гаряче водопостачання на 21,8% для юридичних осіб. Раніше вона ж підвищила з 1 листопада тарифи на газ для промисловості та бюджетників на 17%. В обох випадках підвищення обґрунтовувалось зростанням ціни на газ, а насправді є результатом шкідливої діяльності Коболєва і його високого «професіоналізму».

Виникає питання: невже цей зухвалий чиновник і цього разу залишиться непокараним, адже він не тільки завдав матеріальної шкоди на 100 млн доларів, але й поставив під загрозу енергетичну безпеку держави.

Василь ГЕРАСИМУХА

Комментариев нет:

Отправить комментарий