среда, 7 декабря 2016 г.

В Україні хочуть фінансувати субсидії за рахунок пенсій

Відсутні 2,5 млрд грн Гройсман запропонував «позичити» в Пенсійного фонду.

Питання фінансування субсидій у 2017 році ставилося та обговорювалося неодноразово протягом осені. Ще кілька місяців тому експерти попереджали: грошей на субсидії може не вистачити. На цю проблему звернули увагу влади і запропонували альтернативне рішення, пише bigmir.net.

У понеділок, 5 грудня, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5482, який передбачає внесення до бюджету 2016 у частині фінансування компенсацій населенню комунальних послуг. Документ на розгляд подав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, так що шанси його ухвалення досить високі.

Пропонується, зокрема, збільшити субвенцію місцевим владам для надання пільг на «комуналук» на 2,45 млрд грн.

Відсутні майже 2,5 млрд грн хочуть забрати з програми щодо фінансування пенсій, надбавок до них та дефіциту Пенсійного фонду.

До слова, зараз за цією програмою закладено 40,3 млрд грн, і їх явно мало, щоб профінансувати всіх українців, які претендують на субсидії. У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що саме на ці 2,45 млрд Кабмін раніше скоротив субсидіальну програму, перенаправивши гроші на соціальний захист населення. Але оскільки за підсумками року очікується різке збільшення армії претендентів на субсидії, доведеться знову ділити вже переділені кошти.

Суть у тому, що відсутні майже 2,5 млрд грн хочуть забрати з програми щодо фінансування пенсій, надбавок до них та дефіциту Пенсійного фонду. При цьому дірки в ПФ, судячи з усього, народні обранці збираються латати, учергове збільшивши показники зовнішнього боргу.
«З урахуванням прогнозного курсу на наступний рік на рівні 27,5 грн за долар потрібно збільшити граничний рівень державного боргу на кінець 2016 р. Для нівелювання валютних впливів у майбутньому пропонується передбачити в законі про державний бюджет норму, яка допускає відхилення від граничного обсягу державного боргу в разі відхилення офіційного курсу гривні до долара від прогнозного», — ідеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що можливість грати цифрами якнайкраще згодиться народним депутатам і в наступному році. Адже в проекті бюджету на 2017 р. на субсидії знову закладено близько 40 млрд, тоді як, на думку експертів, на фінансування компенсацій для оплати комуналки реально може знадобитися вдвічі більше.

Раніше повідомлялося, що в Україні середній розмір призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одне домогосподарство в жовтні 2016 року збільшився в порівнянні з відповідним періодом минулого року в 1,8 разу та склав 566,8 грн.

Комментариев нет:

Отправить комментарий