среда, 14 декабря 2016 г.

Духом незламна людина Саме таку характеристику можна дати київському художнику Дмитру Якутовичу, персональна виставка якого відкрилася в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» у рамках акції до Міжнародного дня інвалідів.


Виставка має назву «Фарби мого життя» і, дивлячись на його роботи, розумієш, що доля розфарбовувала його життя різними кольорами. І світлими, і не зовсім. Але творча людина не здається і долає всі труднощі з високо піднятою головою. Виставка відкрилася.

Уже майже сорок років Дмитро Якутович є постійним учасником різноманітних виставок, він член Української спілки інвалідів (УСІ) та Народної Академії творчості інвалідів. Має багато престижних нагород, наприклад, у 2006 році став лауреатом Міжнародної премії «BUZA» на конкурсі живопису серед інвалідів у Тірані в Албанії (ІІ премія).

Його батько — відомий український художник-графік Георгій Якутович, академік, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка, брат теж віддав перевагу графіці. І лише Дмитро обрав шлях живописця, хоча в дитинстві багато займався музикою і мріяв стати музикантом. Та страшна аварія перекреслила всі його мрії. Але він не впав у відчай і почав малювати. На якомусь генетичному рівні чоловік перейняв талант своєї мистецької родини.


Не маючи професійної художньої освіти, він створює дивовижні картини, які вражають професійністю та красою. Він вважає своїми духовними вчителями імпресіоністів і зараховує себе до когорти «шістдесятників». Художник має свій неповторний почерк і дарує людям радість своєю творчістю.

Марта ЄЛІСЄЄВА


Комментариев нет:

Отправить комментарий