среда, 14 декабря 2016 г.

Обвал на Попудренка: обставини, причини, наслідки

У понеділок, 12 грудня, о 16.20 стався обвал стіни в будівлі гуртожитку на вулиці Попудренка, 16. Унаслідок аварії загинула двадцятип’ятирічна жінка. Сімнадцятирічний хлопець потрапив до лікарні у стані середньої тяжкості.

Дах над головою є


Наразі всі мешканці будинку мають дах над головою. Про це повідомив міський голова Владислав Атрошенко. Зокрема він зазначив, що 79 осіб розмістилися в готелі «Придеснянський», ще 9 — у готелі «Профспілковий». Решта тимчасово перебувають у родичів. Начальник управління квартирного обліку отримав доручення знайти рішення, де оселити людей, щоб зменшити навантаження на бюджет. Ідеться про інші гуртожитки (у тому числі й професійно-технічних училищ) та відомче житло. Загалом у будинку мешкало 196 осіб.

Постраждалі отримають матеріальну підтримку


Крім того, усі мешканці зруйнованого будинку отримають матеріальну допомогу з бюджету в розмірі 750 грн. Таку виплату за попереднім рішенням має отримати і врятований з-під завалів юнак, якщо він не потребуватиме подальшого лікування.

Особи, житло яких повністю зруйноване і можливості забрати речі немає, одержать 5 тисяч гривень. Зокрема, це 26 осіб, які мешкали в 14 зруйнованих квартирах.

Витрати на поховання жінки повністю бере на себе міський бюджет. У жінки залишилась 4-річна донечка. Родина отримає 50 тисяч гривень допомоги. Поки що планують виплатити ці кошти бабусі, із якою проживає дитина загиблої. Хоча юридично на них може претендувати батько, який, між іншим, із сім’єю не мешкав.

Уціліле майно можна буде забрати


Гуртожиток залишається під наглядом поліції. Після того, як комісія фахівців дасть дозвіл, люди зможуть забрати свої речі. Мешканці заходитимуть до будинку з поліцейськими та під їхнім наглядом забиратимуть своє майно. Наразі працівники правоохоронних органів забрали з гуртожитку всі документи, розрахункові книжки — вони знаходяться у міському відділі поліції. Пускатимуть до будівлі після звіряння зі списками зареєстрованих осіб. Такі заходи спрямовані на уникнення мародерства. Проте люди все одно переживають за своє майно. На зустрічі з міським головою постраждалі зазначали, що разом із рештками будівлі вивозять на смітник і меблі та одяг. Представники ДСНС цю інформацію спростували. За їхніми словами, такі речі складають окремо, щоб власники потім змогли їх забрати. Наразі з місця події вивезено 74 самоскиди будівельного сміття.

Полетіли голови


Основною причиною обвалу вважають аварійність будівлі. Мешканці неодноразово та безрезультатно писали звернення до КП «Новозаводське». Навіть напередодні аварії була складена відповідна заява. Начальник КП, тепер уже колишній, В’ячеслав Николенко стверджував, що жодних заяв не бачив.

Були й інші кадрові реакції. Профільний заступник мера Олександр Кириченко та начальник Управління ЖКГ Ярослав Куц отримали догани.

Відсьогодні розпочне роботу комісія, яка має встановити, підлягає будівля відновленню чи її потрібно зносити. На вирішення питання, на думку Владислава Атрошенка, потрібен мінімум рік.


400 тис. кв. м житла в Чернігові — у зоні ризику


Наразі в Чернігові 4 млн кв. м житла. Із них у зоні ризику — близько 400 тис. кв. м. Проте, щоб відновити ці будинки, потрібно близько 2 млрд грн, яких у міста немає. Загалом на підтримку інфраструктури в 2017 році в бюджеті прогнозують не більше 100 млн грн. Міський бюджет не покриє витрати на відновлення. Стан усіх будівель проаналізують, але першочергово займатимуться старими та аварійними будівлями.Потрібна ваша допомога!

Чернігівців закликають нести теплі речі для постраждалих від обвалу будинку до Катерининської церкви.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила депутат Чернігівської міськради Ірина Березинець.

«Теплі речі для постраждалих людей із будинку на вул. Попудренка, 16 прохання приносити та отримувати в Катерининському соборі. МНС ліквідовує наслідки завалів. Людей, щоб узяти хоч якісь речі, у будинок не пускають. Прохання до мешканців Чернігова приносити теплі речі, ковдри, тепле взуття до Катерининки», написала вона.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий