среда, 21 декабря 2016 г.

Де зараз живуть постраждалі зруйнованого гуртожитку

 Як розповіла «Відомостям» керівник прес-служби міської ради Наталія Чусь, на сьогодні закінчуються косметичні ремонти в кількох студентських гуртожитках, куди найближчим часом мають переселити всіх мешканців постраждалої будівлі. На ранковій нараді в понеділок мер Владислав Атрошенко дав доручення начальнику управління капітального будівництва міськради Анатолію Дзядзьку, аби пришвидшили виконання ремонтних робіт.


Однокімнатну квартиру на вул. Доценка отримала мати загиблої під час руйнування гуртожитку молодої жінки — їй вручили ордер на квартиру та ключі від неї. Квартира з фонду житла для тимчасового проживання. Тобто в разі, якщо пошкоджений будинок підлягатиме відновленню (а експертна група досі вивчає питання і не надала на нього однозначної відповіді), ця жінка, як і інші постраждалі мешканці, отримає квартиру в цьому відновленому будинку, підкреслила Наталія Чусь. За неможливості відновлення будуть розглядатися інші варіанти. Але в будь-якому випадку житло постраждалим буде надаватися тієї ж форми власності й таке ж за кількістю кімнат і розмірами, як і втрачене.

На сьогодні 89 постраждалих чернігівців проживають у готелях «Придеснянський» (48 осіб — 21 родина ) та в «Профспілковому» (41 особа —14 родин), повідомив начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної та спеціальної роботи Чернігівської міської ради Андрій Ткач. Керівництво закладів пішло назустріч і встановило пільгову ціну на проживання: 250 грн за добу в «Придеснянському» і 150 грн — у «Профспілковому». Вартість триразового харчування відповідно ще плюс 70 і 100 грн. Але його зараз безкоштовно отримують лише діти до 10 років (їх 10 осіб). Дорослі після отримання матеріальної допомоги харчуються за власний кошт.

64 особи вже поселені до гуртожитків навчальних закладів.

Наразі відомий лише один розрахунковий рахунок (він оприлюднений на сайті міської ради), куди можна перерахувати кошти для допомоги постраждалим.

Це рахунок БФ «Поліській оберіг»: п/р 26006011626010 у ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ЄДРПОУ 33585944.

Нагадаємо: засновником цього Благодійного фонду є чинний міський голова Владислав Атрошенко.

До речіСитуацію довкола постраждалих від обвалу гуртожитку мешканців уся країна обговорювала в студії програми «Стосується кожного».

Цапом-відбувайлом від Чернігівської міськради стала очільниця прес-служби Наталія Чусь, якій довелося відповідати на низку незручних питань. Мер у цей час відкривав ялинку на Красній площі, а його зами також не знайшли часу для візиту до студії.

Мешканці зруйнованого будинку, які завітали на програму, скаржилися, що досі не отримали навіть обіцяні 750 грн. Хоча виплати по 5 тис. грн уже розпочались.
Крім того, у прямому включенні з Чернігова мешканка зруйнованого гуртожитку Лідія Шемякова заявила, що тимчасовий прихисток їй запропонували, але там немає жодних умов. Тож три ночі вона разом із сином провела на вокзалі.

Доньку загиблої Анастасії Дерев’янко наразі забрав її батько. За словами подруги сімї, чоловік претендує на квартиру, яку виділили бабусі дівчинки. Батько з дитиною не проживав і матеріально не підтримував.


До слова, Владислав Атрошенко згадував про цю ситуацію на зустрічі з мешканцями наступного дня після аварії. Тоді він заявив, що матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн виплатять безпосередньо бабусі дитини і намагатимуться владнати юридичні нюанси, які можуть виникнути.

Алла ПРИМА, Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий