пятница, 16 декабря 2016 г.

Із газом добре, а без газу?

9 грудня у Брюсселі відбулись переговори між керівниками енергетичних відомств України та Росії щодо постачання газу. Експерти, які стверджували, що накопичених у газових сховищах 14,5 млрд м3 газу до закінчення опалювального сезону не вистачить, виявились праві, і за посередництва Євросоюзу вдалося сісти за круглий стіл.

Утім переговори тривали недовго, хоча ціна, запропонована російським газовим монополістом, нас задовольняла. Але голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв запропонував укласти додаткову угоду, яка призупиняє умови сумнозвісного договору 2009 року — «бери або плати». Невідомо, навіщо була потрібна така угода, адже мова йшла про закупівлю мізерної кількості газу — від 1,5 до 4 млрд м3, тим не менше, північні сусіди «принципово» не погодились. Тобто газу поки не буде, а між тим за 2 місяці опалювального сезону витрачено з підземних сховищ на 30% газу більше, ніж рік тому. Те, що така ситуація можлива, казали всі фахівці, про що «Відомості» неодноразово писали. Та й у владних структурах на це нема єдиного погляду. Цікаво, що міністр енергетики і паливної промисловості

Ігор Насалик повертався із Брюсселя окремо від Коболєва, а перед тим відмовився хоч щось сказати журналістам. І навіть Коболєв виглядав не кращим чином — догрався.
Звичайно, це не останній раунд переговорів, але часу для вирішення питання залишилось обмаль. Проте є надія на втручання Президента Петра Порошенка і допомогу з боку європейських партнерів, бо без наявності газу у сховищах під загрозою опиниться транзит газу до країн ЄС, а Європа жартувати не буде.

Василь ГЕРАСИМУХА

Комментариев нет:

Отправить комментарий