среда, 7 декабря 2016 г.

Хор імені Бортнянського святкує 20-річчя

Цього року відомий хоровий колектив Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського святкує 20-річчя. Для людини це вік молодого завзяття. Камерний хор теж переживає творче піднесення, він сповнений планів, ідей, постійно оновлює та розширює свій репертуар. Слухачі під час «Гранд-концерту», що відбудеться сьогодні, 7 грудня, матимуть змогу почути кращі зразки хорової музики — духові, класичні, сучасні обробки народних пісень, авторські твори, які написані безпосередньо для камерного хору.

Загалом ювілейна програма складається з трьох частин. Перший концерт — це унікальне творіння сучасного композитора Валерія Гавриліна «Передзвони», найскладніша музика, написана спеціально для хору, де солірує юний хлопець. Друга програма підготовлена вихованцями «Концертного хору хлопчиків» — мюзикл «Підкорення нового світу». Яскрава, видовищна вистава, про яку ми писали в минулому номері. Художній керівник хору на прес-конференції, що відбулася з нагоди ювілею, поділився здобутками та планами на наступні 20 років. Колектив за ці роки став флагманом хорового співу в Україні, неодноразово ставав переможцем та лауреатом міжнародних фестивалів у різних країнах. Його добре знають у Німеччині, Польщі, Угорщині, Болгарії, Росії, Білорусі та інших країнах. Він популяризує українську культуру в різних куточках світу. Академічний камерний хор записав і випустив CD «35 хорових концертів Д. Бортнянського» — єдине таке видання в Україні.

Художній керівник і головний диригент Іван Богданов мріє провести потужний хоровий фестиваль у нашому місті, щоб Чернігів зібрав тисячі шанувальників цього дивовижного мистецтва і багатоголосий спів пролунав у місті над Десною.

Марта ЄЛІСЄЄВА


Комментариев нет:

Отправить комментарий