пятница, 9 декабря 2016 г.

Четвертий енергоблок ЧАЕС сховали на 100 років

29 листопада відбулася історична подія — НБК (новий безпечний конфайнмент) насунули на об’єкт «Укриття». Тепер 4 енергоблок ЧАЕС разом із першим саркофагом ізольований на 100 років.

Арка в цифрах


Параметри конструкції — 110 м висоти, 257 м ширини та 164 м довжини. За словами Президента України Петра Порошенка, це найбільша у світі рухома конструкція.
Для реалізації проекту було залучено 28 країн-донорів, безпосередньо до будівництва долучилося 40 світових держав. Завдяки інвестиціям Україна отримала 1 млрд 417 млн євро. Зводили арку 10 тисяч працівників.

«Укриття 1» та «Укриття 2» у порівнянні


Будівництво арки тривало 9 років. Зокрема через проблеми з фінансуванням, інакше НБК був би завершений уже в 2013 році. Термін експлуатації — 100 років.

Об’єкт «Укриття» або саркофаг збудували за 260 днів. Він був розрахований на 30 років.
Саркофаг зводили в екстрених умовах підвищеної небезпеки. При цьому укладання великих залізобетонних плит за допомогою кранів потребувало ювелірної точності: неправильне розміщення неможливо було виправити.

НБК зводили дистанційно, на відстані 330 метрів. При цьому робітники не були задіяні на будівництві довше, ніж два тижні.

Що тепер?


Арка встановлена, але експлуатувати її почнуть у листопаді 2017 року. Наразі Україна розпочне переговори щодо подальшої співпраці з міжнародними партнерами. Адже НБК — це не просто конструкція-укриття, а цілий технологічний комплекс. За рік його оснастять необхідним обладнанням, і після введення в експлуатацію розпочнуться роботи з демонтажу саркофагу та 4 енергоблоку. Техніка буде максимально комп’ютеризована, без необхідності залучення людей. За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, наша країна потребує як технічної (у тому числі обладнання), так і наукової підтримки.Діна ВОНГ
Фото: прес-служба ДАЗВ


Комментариев нет:

Отправить комментарий