среда, 2 ноября 2016 г.

Чернігівці поговорили з патрульними і з’ясували, чим поліція відрізняється від міліції

У рамках ініціативи «ПоЛіС» (поліція та спільнота) представники патрульної поліції Чернігова зустрілися із представниками громади. Такий формат спілкування назвали «Жива бібліотека»: кожен присутній міг поставити питання старшому інспектору прес-служби Управління патрульної поліції у місті Чернігові Віталю Копистко та т. в. о. заступника начальника-начальника відділу моніторингу та аналітичного забезпечення управління патрульної поліції у місті Чернігові Денисові Грищенко.

Переважна частина аудиторії – представники похилого віку, зокрема учасники проекту «Університет 60+» на базі Чернігівської  центральної міської бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського. На зустріч прийшли саме через цікавість до роботи структури, адже після дев’яти місяців служби поліція досі залишається «новою» для населення.

Присутніх цікавило геть усе. Починаючи з важливих питань про прецеденти порушення прав людини в інших областях, боротьбу із несанкціонованою вуличною торгівлею та процесом відбору до лав патрульних, звершуючи питаннями про вимоги до зачіски та патрульні машини.
Як виявилося, представники громадськості не до кінця розуміють різницю між поліцією та міліцію, а також повноваження патрульних. Головною відміною поліції від міліції є намагання максимально уникати застосування зброї та сили. «Ми намагаємось відходити від силових методів вирішення проблем, хоча це не завжди виходить. Можливо, це пов’язане із молодістю служби та моральною зрілістю суспільства», – прокоментував Віталій Копистко.

Щодо повноважень працівників служби, варто зазначити, що патрульні не займаються розслідуванням справ. Правопорушників вони відвозять на Шевченка 13, де з ними вже працюють представники Чернігівського відділу поліції. Навіть якщо патрульного викликали на крадіжку, він не заходить до будинку до приїзду слідчо-оперативної групи. Поліцейський може опитати свідків, огородити місце злочину та не підпускати туди сторонніх осіб. Проте подальше розслідування конкретного випадку не входить до його компетенції.

«Жива бібліотека» відбувається в Чернігові вперше. Такі заходи будуть повторюватись навіть після завершення програми «ПоЛіС». «Зустрічі будуть проводитися доти, доки кожна людина не почує все, що вона хоче почути про поліцію», - повідомила Наталя Скірська, завідувач сектору соціологічних опитувань Чернігівської міської бібліотеки ім.. Коцюбинського. «Завдання бібліотеки – інформувати громаду міста, людей різних вікових категорій, про те, що відбувається  в нашій новій поліції, як вона співпрацює з мешканцями, що має робити поліція, куди людям звертатися за потреби».

Попереду – вулична акція для молоді, де юні чернігівці зможуть поспілкуватися з полісменами, кінологом та нацгвардійцями. Продовжуватимуть і просвітню роботу зі школярами.
Після завершення спілкування, Віталій Копистко зазначив, що поліцейські мають знати, що від них чекає суспільство. Тому такі зустрічі необхідні. «Люди прийшли не просто відбути час, а розповісти про свої біди та поставити питання». Зазвичай спілкування з патрульними відбувається на вулиці. Та й підходить зі своїми запитаннями переважно молодь. Тож формат «Живої бібліотеки» дасть можливість налагодити комунікацію з представниками інших вікових категорій без перешкоджання процесу роботи патрульного.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий