среда, 30 ноября 2016 г.

Як позбавитися небезпечних сусідів з вигодою для себе?

Ідеться про екологічний проект «Небезпечні сусіди», який стосується побутових відходів, що становлять загрозу довкіллю: батарейки, ртутні лампи, акумулятори. До речі, ця ініціатива стала переможцем конкурсу міні-грантів за Програмою підтримки громадянського суспільства від Чернігівської міської ради в номінації «екологія».
Автори проекту пропонують чернігівцям узяти участь у спеціальній акції. Якщо у вас назбиралося п’ять використаних ртутних ламп, їх можна обміняти на одну світлодіодну. Для цього варто звернутися до КП «Деснянське» (вул. Академіка Павлова, 13), КП «ЖЕК-10» (вул. Доценка, 25 Б), КП «ЖЕК-13» (вул. Незалежності, 14 А), КП «Новозаводське» (проспект Перемоги, 15). Наразі волонтери та представники комунальних підприємств узгоджують деталі. Але від 1 до 15 грудня вже можна буде позбутися «небезпечних сусідів» та отримати приз.
В акції задіяні лише ртутні лампи. Однак пунктів прийому, куди можна здати використані батарейки, у місті більше сотні. Це 35 шкіл та 6 вишів, приватні підприємства та відділення ЖКГ (адреси можна переглянути на мапі за посиланням www.eco.cn.ua).

Наразі актуальним залишається питання утилізації. Адже, за словами Сергія Безбородька, автора проекту «Небезпечні сусіди», голови ГО «Еко місто», в Україні жодне підприємство не здійснює відкритої та прозорої утилізації відходів. У цій галузі функціонує львівське ДП «Аргентум», однак офіційно воно не має на це ліцензії. До того ж як саме відбувається процес утилізації, активістам не продемонстрували. Тож волонтери поки накопичують небезпечні відходи в себе. Батарейки перепаковують у п’ятилітрові пластмасові пляшки, щоб вони не пошкодились і туди не потрапила волога. Усе це тримають у спеціально відведеному приміщенні. Сергій Безбородько повідомив, що місце для збереження є, і активісти зможуть протримати батарейки в себе ще принаймні років десять.

Тим часом чернігівці поступово привчаються здавати небезпечні побутові відходи. За словами Наталії Новак, начальника сектору екології управління ЖКГ, цього року містяни принесли 1109 батарейок, 1223 лампи зі вмістом ртуті та 5 ртутних термометрів.

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий