среда, 16 ноября 2016 г.

Новацій від енергетиків лякатись не варто

На початку листопада чернігівські споживачі електроенергії отримали квитанції із розрахунком плати за спожиту в жовтні електроенергію. Їх, м’яко кажучи, здивувала нова графа в квитанції — «Залишок до сплати на кінець жовтня» 2016 року.

Залишок у всіх виявився різний, а що він означає, невідомо. «Відомості» звернулися за поясненнями до прес-секретаря ПАТ «Чернігівобленерго» Вікторії Гончарової.

Вона зазначила, що зміни пов’язані з реалізацією Постанови Кабміну № 591 від 23.08.2016 року, яка оприлюднена 20 вересня. Постанова передбачає зміни й доповнення до Правил користування електричною енергією для населення і набирають чинності із жовтня 2016 року.

Зокрема досі показання електролічильника знімались 19–27 числа поточного місяця та оплачувались у наступному календарному місяці. Тепер відбувається перехід на облік даних споживання на перше число календарного місяця. Зняття показань буде починатися за два робочі дні до кінця розрахункового місяця і закінчуватиметься на третій робочий день наступного календарного місяця. Наприклад, показання за листопад будуть зніматись 29 та 30 листопада і 1, 2 та 5 грудня, а вважатимуться даними на 1 грудня.

А поки, щоб перейти на розрахунки від 1 числа поточного місяця до 1 числа наступного, енергетики зробили донарахування від дня зняття показань у жовтні до 1 листопада. Вони визначили середньодобове споживання між зняттям показань у вересні та жовтні й поділили його на кількість днів між зняттям показань. А донарахування визначили множенням середньодобового споживання на кількість днів між зняттям показань у жовтні та днем 1 листопада. У подальшому жодних донарахувань не буде.

Звичайно, виникає питання: навіщо такі зміни до Правил, які існували багато років? І навіщо плутати й лякати сумлінних споживачів? Відповідь навряд чи почуємо, бо тимчасові зайві гроші, отримані в жовтні, нічого не вирішують. Натомість наступних нарахувань за листопад доведеться чекати довго. А споживачі, як правило, сплачують за електроенергію від 10 до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

А як щодо тих, хто споживає від 85 до 100 кВт.год на місяць? Зі «врахуванням донарахувань» їхнє споживання може перевищити 100. А там уже тариф за 1 кВт.год не 71,4 коп, а 1,29 грн.
Інше питання — про субсидію. Адже соціальна норма споживання на одну людину, на яку призначається субсидія, 90 кВт.год. А якщо завдяки донарахуванню ця норма у жовтні буде перевищена, то субсидія на це не призначається. Тобто у нібито незначного питання є підводні камені.

Щоправда, з’явився один плюс. Тепер на квитанції вказується дата зняття показань. Дописати ніхто не зможе.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий