среда, 16 ноября 2016 г.

Звершення Світлани Новик

Марк Шагал "Над містом" 
Десять років роман Світлани Новик «Свершение» чекав свого видання. І ось нарешті він побачив світ. Презентація четвертого великого твору чернігівської письменниці відбулася 12 листопада в музеї М. Коцюбинського.

Кожна робота Світлани Новик — це, насамперед, велика фундаментальна робота з пошуку матеріалу, його осмислення та розповідь читачу про те, що хвилює і не дає спокою автору.
Роман має три сюжетні лінії. Перша присвячена початку життя на землі, боротьбі між добром і злом на прикладі слов’янської та китайської міфології.

Друга — присвячена Марку Шагалу, цікавому художнику, який зробив «революцію» в мистецтві ХХ сторіччя. Особистість Марка Шагала з молодих років цікавила письменницю, бо у Вітебську — рідному місті художника, пройшли її молоді роки. Світлана по крихтах збирала матеріал про талановиту людину, яка залишила яскравий слід у мистецтві. Саме він стверджував, що в людей за плечима є крила, і майже на кожній його картині люди літають. Марк Шагал усе життя боровся зі стереотипами і перемагав їх. Мабуть, цим він і зацікавив письменницю.

Третій сюжет роману присвячений саме руйнуванню стереотипів. «Свершение» — книга-фентезі, книга роздумів про духовність у світі. Автор намагається довести всім, що любов — єдина відповідь на питання про призначення існування людини на землі.

Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий