пятница, 4 ноября 2016 г.

Поліцейські пси завітали до бібліотеки

Усеукраїнська ініціатива «ПоЛіС» триває. 3 листопада мала відбутися вулична акція «Нова поліція застерігає», під час якої глядачам планувалося продемонструвати основні прийоми самооборони та показові виступи службових собак. На жаль, через погодні умови захід перенесли до читацької зали Чернігівської центральної міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, тож не все заплановане вдалося здійснити. Незважаючи на це, слухачі отримали безліч вражень та задоволення від спілкування з чотирилапими бійцями.

Роман Конопацький, інспектор-кінолог із пошуку вибухівки та зброї КЦ ГУНП, розповів учням Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту № 5 про базові принципи дресури службових собак та особливості роботи з ними, їхній раціон тощо. Виявляється, свою роботу пси сприймають як гру. Звичайно, якщо це не стосується затримання злочинців.

Вільма служить уже десять років

Діні - 10 місяців. Вона поки навчається.

Підопічні Романа Конопацького — вівчарка Вільма та спанієль Діна — продемонстрували свої здібності пошуку. Але слухачі вирішили перевірити їх, так би мовити, на практиці. До приміщення зайшла людина в протигазі та людина з сумкою. Пес одразу зреагував на сумку — там виявився макет саморобного вибухового пристрою.

Кінолог спростував поширені версії щодо вживання наркотичних речовин собаками. І заспокоїв: після закінчення службової діяльності чотирилапі бійці потрапляють у хороші руки. Зазвичай це батьки кінологів, яким і так доводиться багато часу проводити з псом.

Прийоми самооборони продемонструвати не вдалося — через обмежений простір приміщення. Натомість патрульні розповіли про процедуру поверхового обшуку та зімітували ситуацію затримання. Поліцейські нагадали, що обшукувати особу жіночої статі має поліцейський-жінка, так само як і чоловіка обшукує чоловік.


Багато питань було до дівчат-патрульних. Зокрема про те, чому вони обрали таку професію, як підтримують себе у формі, а також про найекстремальніші випадки з їхньої практики. І це була не проста цікавість: багато ліцеїстів планують у майбутньому спробувати пройти відбір до патрульної поліції.

Викладач предмету «Захист Вітчизни» Ігор Бойко зазначив, що подібні зустрічі не лише сприятимуть обізнаності учнів щодо роботи поліції, а й стануть у нагоді в майбутньому — під час служби в армії чи роботи в правоохоронних органах.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий