среда, 30 ноября 2016 г.

Від завтра пенсії зростуть, але знову не для всіх

Із 1 грудня в Україні на 10,5%, до 1247 грн, збільшуються мінімальні пенсії, а зарплати бюджетників навіть на 13%.

Але якщо для зарплат це лише розминка перед січневим дворазовим зростанням, та й інші бюджетники відчують збільшення доходів, то до 117 гривень прибавки побачать лише ті пенсіонери, які отримують мінімалку, та певні сумі ті, чия пенсія більша мінімальної, але менша 1247 гривень.

У сумі це близько 6 мільйонів людей, а не 100 тисяч, які отримують мінімальну пенсію, як іноді інформує Пенсійний фонд України.

Ще понад 500 тисяч пенсіонерів, у яких не вистачає стажу до 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки), отримують пенсію в розмірі, який у березні 2014 року встановив уряд Яценюка, — 949 грн. І вони в грудні отримають хіба що «дірку від бублика».

Є ще 6,4 мільйона пенсіонерів, яким прибавка у 10% не запланована, а розраховувати вони зможуть лише на 1 грн 17 копійок за кожний рік, відпрацьований понад нормативний стаж. За 10 років це 11 грн 70 коп., за 20 — 23 грн 40 копійок. За ці гроші можна додатково придбати буханець хліба раз на місяць або десяток яєць.

Щоправда, міністр соцполітики Андрій Рева обіцяє п’яти мільйонам осучаснити пенсії, що збільшить їх у середньому на 300 гривень. Причому нібито це торкнеться тих, чия пенсія сьогодні менша 4000. Але невідомо, по якому року будуть осучаснювати, і де візьмуть гроші, бо в бюджеті 2017 року вони не заплановані. Відомо лише, що прибавка не буде однаковою. Розмір її залежатиме від страхового стажу та коефіцієнту зарплати.

Кілька слів про майбутніх пенсіонерів. Підвищення мінімальної зарплати вдвічі, як вважає уряд, дозволить отримати додаткові надходження внесків до Пенсійного фонду — 33 мільярди гривень. Утім дефіцит бюджету ПФ — 155 млрд. Але скоріше за все, не варто розраховувати і на 33 мільярди, адже дуже висока вірогідність, що бізнес частково сховається в тіні. Особливо другої групи, бо їм треба сплачувати внески за найманих працівників.

Із цього приводу один із лідерів чернігівських підприємців Ірина Березинець пропонує поділити єдиний соціальний внесок навпіл: половину сплачує підприємець, половину — найманий працівник. За кордоном подібні розподіли є, але там сумарний ЄСВ усюди більший за 30%, а в нас — 22. Як не діли, а грошей не вистачить, бо платників внесків менше, ніж пенсіонерів.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий