среда, 16 ноября 2016 г.

Дівоча дружба під номером 38

У галереї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» відкрилася виставка молодого фотографа з Харкова Поліни Карпової. Своїй серії фоторобіт дівчина дала назву «38» — саме так називається і фотовиставка. У розумінні автора число 38 — це метафора, яка означає схожість та різноманітність водночас.

Поліні лише 24, але вона вже має досвід участі в багатьох міжнародних та національних виставках, має багато нагород. Серія «38» готувалася доволі довго, майже чотири роки, і присвячена дружбі з подругою Ярославою, яка і стала джерелом натхнення. Пари фотографій, в яких різниця в часі між лівою та правою становить 4 роки. Художниця перезняла заново свої старі роботи, ставши на місце моделі — своєї найкращої подруги Ярослави.

Майстриня розробила власну концепцію і вважає, що ця серія торкається важливої складової медіума фотографії — пам’яті історичної, колективної та індивідуальної. Реконструюючи події, вона підкреслює статичність особистих, суб’єктивних хвилювань у контексті історичної пам’яті. І навіть якщо не вдається повністю повторити деталі інтер’єру або одяг, то вираз обличчя, позу, загальний характер кадру вдається передати на 100%. Парадоксальність серії ще й у тому, що автор, перебуваючи в ролі моделі, залишається автором.

Чи сприймуть чернігівці її серію «38» — побачимо. Те, що не схоже на інше, завжди цікаво. Виставка працюватиме до1 грудня.

МАРТА ЄЛІСЄЄВА 

Комментариев нет:

Отправить комментарий