среда, 9 ноября 2016 г.

Із 1 січня громадський транспорт у Чернігові може зупинитися

Через два місяці зі всіма перевізниками, які обслуговують міські маршрути, будуть розірвані договори, а значить, вони вже не зможуть перевозити пасажирів. Конкурс на пасажирські перевезення досі не оголошено та навіть його умови чітко не визначені. Про це заявили чернігівські перевізники під час зустрічі з мером міста Владиславом Атрошенком, що відбулася 4 листопада в міській раді.

Перше і головне питання, яке хвилює перевізників: коли ж відбудеться конкурс, на яких маршрутах і яка саме техніка має їх обслуговувати.

Наступний момент — оновлення машинного парку. «Міською владою було озвучено, що до конкурсу допускаються тільки перевізники, які кардинально оновили свій машинний парк. Але де гарантія, що вони вийдуть на маршрут? А якщо перевізник не виграє маршрут, яким чином він буде віддавати кредити, взяті на купівлю транспорту? Та й не зможемо ми оновити до 10 січня всю техніку», — озвучив вимогу своїх колег керівник ДП «Пассервіс» Володимир Козир.
Перевізники запропонували свій варіант: включити в договір вимогу оновити автопарк протягом п'яти років із додатком графіка заміни машин. Мер визнав слушною цю пропозицію і запевнив перевізників, що конкурс буде відкритий, прозорий, із чітким визначенням строків та складу конкурсної комісії.

Крім того, він запропонував перевізникам взяти участь у створенні проектного офісу, який займатиметься в тому числі і впровадженням соціальної картки чернігівця. Він нагадав, що в Чернігові в 2017 році має запрацювати система адресної допомоги пільговикам на проїзд у громадському транспорті. Кожному пільговику на соціальну картку раз на рік буде перераховуватися по 500 грн на проїзд. Але щоб картки запрацювали, необхідно кожний транспортний засіб обладнати прибором для їх зчитування.

Леся КОВАЛЕНКО


Комментариев нет:

Отправить комментарий