среда, 2 ноября 2016 г.

Роки летять, та школа № 1 не старіє

28 жовтня Чернігівська спеціалізована школа № 1 із поглибленим вивченням іноземних мов відсвяткувала своє 80-річчя. Народжена в далекому 1936-му, вона пережила важкі роки воєнного лихоліття, була зруйнована, відбудована і крок за кроком ішла вперед. Зараз на неї рівняються. Вона входить у 50 кращих шкіл України, а її випускники примножують славу школи в різних куточках світу.

«Краще нашої школи в цілому світі немає», — співали учні, випускники різних років, викладачі та батьки у фіналі грандіозного святкового вечора, присвяченого ювілею. У цих словах відчувалася вся любов до навчального закладу, колектив якого робить усе, щоб школа стала домом для дітей.

Тут їх не лише вчать читати і писати, а й всіляко сприяють розвитку особистості. Щиро радіють їхнім успіхам,співчувають поразкам,разом долають труднощі,виховують лідерські якості. Це велика та дружня родина, де свято бережуть традиції. За роки свого існування школа випустила у світ багато вихованців і пам’ятає всіх. У музеї школи дбайливо зберігаються відомості про всіх директорів, учителів, які працювали в школі, про родинні династії, яких теж багато. Дехто ще у школі знайшов своє кохання і вже їхні діти теж навчаються у школі №1.  Для деяких учителі стали зразком і надихнули обрати професію вчителя. Випускники повернулися, щоб знову стати біля дошки, але вже в ролі педагога. Лише сьогодні в педагогічному колективі працюють 22 випускники різних років.

—А пам’ятаєш?— відусюди чулося на ювілейному вечорі. Здавалося, що однокласники зустрілися після довгих канікул, хоча багатьом вже  далеко за  20…  Вони раділи зустрічі із своєю школою, із своєю юністю. Це був трохи ностальгічний вечір, коли спогади викликають  і сум і радість. Привітання, зізнання у любові, подарунки, квіти,яскраві кульки,святковий торт — все як прийнято на дні народження.  

Особливо тепло зустрічали колишнього директора школи Людмилу Вікторівну Геращенко, яка 26 років віддавала всі свої знання та сили школі. Вона так високо підняла планку навчального закладу, що на її успіхи рівняються інші.

Лише рік тому школу очолила Ольга Шелест, теж її випускниця. Молодій жінці вдалося зберегти творчий запал колективу й гідно продовжувати справу, закладену попередниками. У школу прийшло багато молоді. Поєднання мудрості старшого покоління і молодого завзяття дають позитивні наслідки Учні школи не лише гарно вчаться,вони мають активну життєву позицію. Вони знаходять час на заняття улюбленими справами — танцюють, співають, займаються у театральній студії. Всі свої таланти вон  продемонстрували у цей  вечір на сцені. Всі концертна програма була створена силами педагогічного та учнівського колективів. Респект гурту « Старі клячі», ансамблю молодих викладачів, театру Ренати Гафурової,танцювальному колективу « Слов’яни» та всім, хто приклав багато зусиль для організації та проведення ювілейного вечора.
Лунав дзвоник, його передавали з рук у руки випускники різних поколінь, і нарешті він опинився в долонях першокласників, яким як естафету передали найкращі традиції школи. Є надія, що й у 2028 році сьогоднішні першокласники з гордістю скажуть: «Ми випускники школи № 1, найкращої школи у світі».

Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий