среда, 16 ноября 2016 г.

Чи стануть українські пенсіонери багатшими: як зростання мінімалки позначиться на пенсії
Українцям із 1 січня 2017 року в два рази піднімуть мінімалку. Разом із зарплатами зростуть і відрахування до Пенсійного фонду, але, як запевняють експерти, про кардинальне підвищення пенсій не йдеться. У проекті бюджету на 2017-й передбачено зростання пенсій на рівні 10,1%, крім того, п'ять мільйонів пенсіонерів отримають надбавку в розмірі 300 гривень. Спробуємо розібратися, як на пенсіонерів вплине зростання мінімальної зарплати.

Чому українські пенсіонери бідні


Українці на заслуженому відпочинку отримують не менше 1170 гривень, уже з 1 грудня мінімальна пенсія зросте до 1247 гривень, а в наступному році — до 1400 гривень. Однак навіть після всіх надбавок частина пенсіонерів залишиться за межею бідності, а Пенсійний фонд — із «діркою» в бюджеті. Чиновники впевнені: щоб пенсіонери отримували більше, працездатні українці повинні вивести свої зарплати з «тіні» та сумлінно сплачувати податки. Однак і цього кроку може виявитися недостатньо — кожному працездатному українцеві доводиться утримувати одного пенсіонера, і при цьому демографічна ситуація в країні залишає бажати кращого.

За словами міністра соцполітики, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) платять 10 мільйонів українців, а пенсії отримують 12,3 мільйона осіб. На сьогодні мінімальна пенсія в Україні знаходиться на рівні трохи більше 40 доларів, натомість у сусідній Білорусі — 145 доларів.

За даними Пенсійного фонду, на мінімальну пенсію в 1130 гривень живуть понад 100 тисяч українців. Цього року дефіцит бюджету Пенсійного фонду досяг рекордного показника — 145 мільярдів гривень. За сім місяців минулого року бюджет ПФ поповнився на 102 мільярди гривень за рахунок ЄСВ, а за аналогічний період цього року — лише на 73 мільярди.

Експерти пояснюють: ще до зниження відсоткової ставки ЄСВ зібраних коштів не вистачало на пенсії, зараз же ситуація значно загострилася: дефіцит у цьому році виріс на 45 мільярдів гривень. Саме податкова політика різкого зниження ЄСВ стала причиною такого дефіциту. У нас пенсійна система побудована на основі обов'язкового пенсійного страхування. Це страхування передбачає самодостатність Пенсійного фонду, наголошують експерти.

Що зміниться в наступному році


Із 1 грудня мінімальна пенсія в Україні досягне 1247 гривень, а з першого травня 2017 року — 1312 гривень. За словами віце-прем'єра Павла Розенка, влада вирішила осучаснити виплати для п'яти мільйонів пенсіонерів — у середньому на 300 гривень. «Мінімальна пенсія зростатиме без прив'язки до мінімальної заробітної плати! Немає такої прив'язки на законодавчому рівні. Рости вона буде так, як передбачено в проекті бюджету на наступний рік», — упевнена гендиректор Української федерації страхування, представник Реанімаційного пакету реформ Галина Третьякова.

На думку експерта, ресурс, який отримає Пенсійний фонд у результаті підвищення мінімалки, дозволить скоротити дефіцит у бюджеті. Так, за різними оцінками експертів, ПФ отримає податків на 5–17 мільярдів гривень більше, однак при дефіциті в 145 мільярдів ця сума кардинально ситуацію не змінить.

Фахівці також упевнені: підвищення мінімальної зарплати дозволить скоротити дефіцит ПФ, однак про різке підвищення пенсій не йдеться, пише Сегодня.ua.

Комментариев нет:

Отправить комментарий